Kategorie
Aktualności

Laureaci Stypendium im. Klaudyny Polewacz

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”. To motto, które przyświeca Fundacji Lepsza Szkoła z Krekol. Pod koniec stycznia Fundacja wręczyła stypendia naukowe trzem uczniom reprezentującym szkoły ponadpodstawowe z powiatu lidzbarskiego.

Idea stypendium zrodziła się w głowie dr Izabeli Gładkowskiej – Balewicz, lidzbarczanki mieszkającej w Nowej Zelandii, która wspiera działania Fundacji Lepsza Szkoła. To właśnie ona ufundowała trzy stypendia w kwocie 1000 zł każde. 

Stypendium upamiętnia wyjątkową osobę – Klaudynę Polewacz, lidzbarczanki, która swym życiem pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swym uporem i determinacją torowała swoje życiowe ścieżki.

Laureatami stypendium zostali uczniowie:

  • Maciej Cyrklaff z ZSZ CKU w Ornecie,
  • Przemysław Bojarski z ZSO w Lidzbarku Warmińskim,
  • Marcin Zadrożny z KLO w Lidzbarku Warmińskim.

Wszystkim stypendystom gratulujemy sukcesu i wierzymy, że dalej mimo trudności, dalej będziecie dążyć do realizacji swoich pasji naukowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *