Stypendium naukowe im. Klaudyny Polewacz

"Nie możemy zmienić kierunku wiatru, ale możemy inaczej postawić żagle." Stypendium naukowe w kwocie 1500 zł czeka na Ciebie!

Uruchomiliśmy II edycję programu stypendialnego upamiętniający wyjątkową osobę, która z całą pewnością chciałaby,
abyście się rozwijali naukowo, wbrew wszelkim przeciwnościom losu.
Może to właśnie Ty zasługujesz na Stypendium im. Klaudyny Polewacz!
Przekonaj nas o tym!

Kim była Klaudyna?

Klaudyna Polewacz

Klaudyna Polewacz 1984-2020. Urodziła się w Lidzbarku Warmińskim, gdzie ukończyła Szkole Podstawowa nr 3. Wyjechała do USA w 1999 roku, tam ukończyła Middletown High School i wstąpiła do US Air Force. Służyła miedzy innymi w UK, Korei Południowej czy w Ohio i na Florydzie.
Na Pacific University of Hawaii zdobyła dyplom
z biochemii. Nigdy nie przestała się kształcić, pomimo wielu przeciwności jakie napotykała na swojej drodze.
Jej kariera zawodowa była związana
z sektorem medycznym. Zmarła tragicznie w 2020 roku.
W chwili śmierci pracowała w Centrum Medycznym
dla weteranów w Newington w USA.

Jak uzyskać Stypendium?

Wyróżniasz się w co najmniej jednym przedmiocie?

Jesteś Uczniem/Uczennicą szkoły ponadpodstawowej z powiatu lidzbarskiego?

Przechodzisz lub przeszedłeś/aś trudną sytuację życiową, mimo której odnosisz dobre wyniki w nauce?

Jesteś zdeterminowany/a i potrafisz wykazać jak Stypendium im. Klaudyny Polewacz pomoże Ci w nauce?

Nie zwlekaj i wyślij formularz zgłoszeniowy na adres kontakt@fundacjalepszaszkola.pl w terminie od 20 listopada 2023 do 20 grudnia 2023 roku!

Poniżej zdjęcia laureatów I edycji Stypendium im. Klaudyny Polewacz

REGULAMIN PROGRAMU STYPENDIALNEGO IM. KLAUDYNY POLEWACZ

z dnia 13.XI.2023

1. Organizatorem Programu Stypendialnego im. Klaudyny Polewacz jest Fundacja Lepsza Szkoła z siedzibą w Krekole 34, 11-106 Kiwity, KRS 0000763924 zwana dalej Organizatorem.
  2. Przedmiotem Programu Stypendialnego jest wsparcie w procesie edukacji młodzieży uczęszczających do szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie powiatu lidzbarskiego.
  3. Program Stypendialny ma na celu motywację do nauki i wytrwałości w dążeniu do celu
    przez uzdolnionych Uczniów przechodzących trudności życiowe.
  4. Zgłoszenia do Programu Stypendialnego należy przesłać drogą mailową na adres kontakt@fundacjalepszaszkola.pl w okresie od 20 listopada 2023 do 20 grudnia 2023.
  5. Zgłoszenia dokonują Uczniowie, bądź ich opiekunowie prawni. Możliwa jest nominacja siebie jak również innych kandydatów
  6. Stypendium skierowane jest do Uczniów, którzy wyróżniają się w co najmniej jednym przedmiocie najlepiej z nauk ścisłych oraz jednocześnie przeszli lub przechodzą nadzwyczajną sytuację życiową, z którą walczą i mimo tejże trudności odnoszą dobre wyniki w tej dziedzinie
  7. Udział w Programie Stypendialnym jest dobrowolny. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.
  8. Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do Programu Stypendialnego nastąpi
    w dniu 21 grudnia 2023 r. na stronie fundacjalepszaszkola.pl. Wyboru Zwycięzców dokonają przedstawiciele Fundacji Lepsza Szkoła na podstawie dokonanych zgłoszeń.
  9. O dacie i miejscu wręczenia Stypendium zwycięskie osoby zostaną poinformowane indywidualnie przez Organizatora. Planowana data wręczenia to 27 grudnia 2023.
  10. Organizator przyzna w pierwszej edycji Programu Stypendialnego trzy jednorazowe stypendia
    w kwocie 1500 zł brutto.
  11. Realizacja Programu Stypendialnego możliwa jest dzięki darowiźnie dokonanej
    przez Panią dr Izabelę Gładkowska – Balewicz.
  12. Kwestie nieuregulowane niniejszym regulaminem pozostają w gestii rozstrzygnięcia Organizatora.