Lekcje z astronomem ponownie od września

Czas szybko pędzi. Wydaje się, że dopiero wczoraj skończyliśmy „Lekcje z astronomem”, a już przed nami druga edycja tego projektu. Astronomia staje przed Tobą otworem.

Fundacji Lepsza Szkoła udało się pozyskać mikrodotację w ramach NoweFIO. Już we wrześniu rozpoczniemy ponowne zajęcia w Sali Kopernik w Hotelu Krasicki, który kolejny raz wspiera nas w realizacji projektu.

Zajęcia ponownie poprowadzi Pan Jacek Drążkowski, astronom z pasji i wykształcenia. Astronomia to jego żywioł.

W tym roku wprowadzamy zmiany w regulaminie „Lekcji z astronomem”. Nadal będą one skierowane do dzieci szkół podstawowych klas IV-VIII, jednak tym razem każde dziecko będzie pisać egzamin końcowy na „własny rachunek”,
nie jak poprzednio drużynowo, na rzecz szkoły.

Oznacza to, że najpilniejszy uczeń lub uczennica zabierze ze sobą do domu teleskop astronomiczny, przez który będzie miał możliwość poznawać wszechświat przy każdej sprzyjającej pogodzie.

Kolejną zmianą w stosunku do pierwszej edycji jest fakt, iż dzieci, które wezmą udział projekcie, na jego zakończenie pojadą na jednodniową wycieczkę do Piwnic pod Toruniem, gdzie zwiedzą jedyny w Polsce radioteleskop.
Następnie wycieczka uda się do Torunia, do Domu Kopernika oraz do Młyna Wiedzy.

Fundacja Lepsza Szkoła od połowy sierpnia 2022 rozpocznie wysyłanie zaproszeń do szkół podstawowych z powiatów lidzbarskiego i bartoszyckiego.

Zakończenie Lekcji z astronomem

Jeśli zależy Ci na dobru dzieci i młodzieży, wspieraj systematycznie nasze działania darowizną na cele statutowe J